• Updated
  • 1 Comment
  • 3 mins read

Narodila som sa 12.12.2004. Na lyžiach som prvýkrát stála už vo svojich troch rokoch vďaka mojim rodičom Kataríne a Jakubovi Frackowiak. Už od prvého okamihu vedeli, že lyžovanie sa stane mojou srdcovou záležitosťou.

Začínala som na Bielej Púti v Jasnej. Keď som mala štyri, začala som chodiť do lyžiarskeho Klubu Opalisko, kde bola mojou trénerkou Katarína Rázusová. Po istom čase som absolvovala prvé preteky. Bola to úplne nová skúsenosť, mala som z toho aj patričné obavy, ale túžba skúsiť a zažiť to bola oveľa väčšia. V tej dobe som bola v kategórií Superbaby dievčatá. Postupne som sa zlepšovala, v kategóriách mladšie a staršie predžiačky som povyhrávala niektoré preteky slovenského pohára.

Po šiestich rokoch v Opalisku sme spoločne s rodičmi dospeli k rozhodnutiu, že je čas na zmenu. Prestúpila som do KAL Jasná (Klub alpského lyžovania Jasná), a mojimi trénermi sa stali Vlado Antol a neskôr Miroslav Petruf a Vladimír Hrehor. Sezóny 2018/19 a 2019/20 boli pre mňa veľkou skúškou, miestami som mala chuť s lyžovaním skoncovať. Moji rodičia mi však dodali nádej a motiváciu, aby som pokračovala ďalej a nevzdávala to. Napokon som aj ja sama dala lyžovaniu ďalšiu šancu.

V apríli 2020 som začala trénovať s novým trénerom Radoslavom Košíkom. O rok neskôr v roku 2021 som sa presunula zo žiackych pretekov do juniorov k starším, skúsenejším a talentovaným súperkám. To ma motivovalo dávať zo seba čoraz viac, až som napokon v slalome na Majstrovstvách Poľska skončila na 6. mieste. Zároveň som ako odmenu za zodpovedný prístup získala možnosť štartovať ako predjazd v slalome na Svetovom pohári v Jasnej. Bol to neuveriteľný zážitok a veľmi cenná skúsenosť, ktorá sa zapísala do môjho srdca.

Pár dní potom som získala 4. miesto v obrovskom slalome na Majstrovstvách Slovenska v Poľsku v Szczawnici. Zároveň som sa stala vicemajsterkou Slovenska mladších junioriek. Na ďalších, posledných pretekoch sezóny som obsadila 6. a 9. miesto v obrovskom slalome a podaril sa mi úspech, o ktorom som vôbec nesnívala. Vyhrala som v slalome. Bolo to moje prvé víťazstvo dosiahnuté v prvom roku v junioroch. Podarilo sa mi vyjazdiť si najlepšie body v sezóne.

Za všetku podporu, finančné zabezpečenie, motiváciu a dôveru vďačím mojim rodičom, bez nich by som sa až sem rozhodne nedostala. Verili vo mňa v časoch, keď som v seba neverila ani ja sama.

Máme odvážny plán

Mojim cieľom a veľkou túžbou je dostať sa na olympiádu a postaviť sa na štart Svetového pohára.
Budem robiť všetko preto, aby som to splnila.